Pánské oblečení

Trička
Trička
(19291)
Kraťasy
Kraťasy
(3518)
Kalhoty
Kalhoty
(11318)
Bundy
Bundy
(6044)
Mikiny
Mikiny
(10774)
Saka
Saka
(104)
Košile
Košile
(6201)
Prádlo
Prádlo
(6470)

Pánská móda je velmi rozmanitá

Pánská móda je o něco jednodušší, než dámská. Lze dokonce říci, že pánové nepotřebují obrovské skříně, aby se dobře oblékli. Povětšinou si vystačí s méně kousky a jednoduššími kombinacemi, výsledek je přesto dokonalý. Samostatnou kapitolu ovšem tvoří formální oblečení, které má svá přísná pravidla. Co se ležérního outfitu týče, tam je to značně zjednodušené. Muži si povětšinou vystačí pouze s džíny, tričkem a mikinou či svetrem. Pánové se také neobejdou bez tepláků, kraťasů, bundy a samozřejmě je třeba vlastnit alespoň jeden oblek. Muži si potrpí především na pohodlí, chtějí se oblékat vkusně, ale zároveň ne příliš výstředně. Pánská móda se od té dámské v mnohém liší, zejména pak ve své jednoduchosti.

Nadčasové a pohodlné kousky pro každého muži

Každý muž to jistě dobře zná. Ráno se rychle obléknout, nasnídat, umýt a honem do práce. Nad výběrem oblečení není čas příliš uvažovat. Pokud nepracujete v kanceláři nebo v místě, kde je vyžadován společenský oděv, pak je to celkem jedno. Muži nejčastěji volí džíny na všechny způsoby, krátké i dlouhé, seprané i elegantní. K džínům si lze obléci prakticky cokoliv, sportovní tričko, košili, tílko. V létě si vystačíte s kraťasy, v zimě se sportovní teplou bundou. Na jednu stranu je to velmi snadné.

Pokud však pracovní záměr vyžaduje společenský oblek, je třeba se nad svým outfitem vždy zamyslet. Pánský oblek má svůj šmrnc. Každý muž najednou vypadá upraveněji a elegantně. Opět rozlišujeme pánský oblek pro každodenní nošení a vysoce společenský oděv, který je vhodný pouze ke společenským událostem, jako je svatba či ples.

Noblesa a elegance

Zůstaneme-li u pánských obleků, pak je třeba je doplnit vhodným oděvem. V zimě se neobejdete bez kabátu. Stejně jako u dámského šatní platí, že barvami není třeba příliš šetřit. Většina mužů zvolí raději méně výrazné barvy, přitom je to škoda. Pánové mohou tak nosit pastelové barvy a vypadat vždy velmi elegantně. V kombinaci s klasickými tmavými kalhotami nevypadají barevné košile či kabáty tolik křiklavě. Tento přístup si však žádá velkou dávku sebevědomí a odvahy, která by neměla chybět žádnému muži. Pokud dáváte přednost střídmé eleganci, nic nezkazíte šedým oblekem s jemnými proužky.

Veselé barvy ve vašem šatníku

Někteří muži mají v sobě zakořeněno pravidlo, že růžová, oranžová či fialová jsou dámské barvy, nebo vhodné pro gaye. Je to samozřejmě nesmysl, naopak. Veselé pastelové barvy nemusíte nosit pouze na sacích či košilích, ale také na tričkách. Když muž oblékne sportovní růžové polotriko, bude mnohem výraznější, než v obyčejné šedé či černé.

Jaké kombinace zvolit?

Letní dny si zaslouží lehké a vzdušné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně. Velmi oblíbené jsou džínové kraťasy nebo jednoduché bavlněné. Muži nejraději nosí klasická bavlněná trička s nápisy nebo potisky. Ještě více elegantní jsou trička s límečkem, takzvaná polotrika.

Jakmile se ochladí, bez bundy, mikiny či svetru se neobejdete. Džínové bundy podtrhnou vaši mužnost. Mikiny představují dokonalé sportovní a ležérní oblečení, ve kterém se budete cítit volně a nespoutaně.

Milujete nedbalou eleganci? Pak zvolte dokonalou kombinaci v podobě džínů, sportovní košile či polotrika a neformálního saka. Tento outfit je nadčasový, dokonalý a hodí se prakticky ke každé příležitosti (samozřejmě ne do společnosti).

Jak vidíte, pánská móda není složitá, přesto je z čeho vybírat. Stylové, nadčasové a přesto jednoduché oblečení si může dopřát každý muž, který se rád hezky obléká. Vsaďte na kvalitní materiál, který je velmi důležitý, abyste se v outfitu dobře cítili.