Ježíšovo narození - Vermes Geza
Ježíšovo narození tvoří jádro křesťanské tradice. Ale jaká skutečnost je základem všeobecně známého... Zobrazit celý popis
Obchod
Cena
Dostupnost
Toto zboží naleznete v kategorii:

Další informace o zboží

Ježíšovo narození tvoří jádro křesťanské tradice. Ale jaká skutečnost je základem všeobecně známého křesťanského vyprávění? Kde končí historie a začíná legenda? Autor zkoumá, co se skutečně stalo, když se podle církevní liturgie Ježíš 25. prosince narodil. Provází nás hlavními událostmi spojenými s narozením, zabývá se hvězdou oznamující narození, panenským početím, cestou Marie a Josefa do Betléma, podivuhodným zrozením ve chlévě, příchodem mágů a vražedným nařízením krále Heroda a začleňuje tento příběh do reálného historického kontextu. Aby odlišil drobty skutečnosti od legendárních přírůstků, probírá všechny doklady - zprávy o Ježíšově dětství v Matoušově i Lukášově evangeliu stejně jako dobové židovské dokumenty a prameny z klasické literatury a historie. Čtenář tak může získat jasnou představu o tom, co náleží k reálné historii a co je dílem lidské nadějeplné a tvořivé náboženské představivosti, a proniknout k hlubšímu významu novozákonního příběhu slaveného o Vánocích.
Toto zboží Ježíšovo narození - Vermes Geza je dostupné skladem a je k zakoupení v internetových obchodech Kosmas.cz. Zboží Ježíšovo narození - Vermes Geza je dostupné ihned a to za cenu od 89 Kč. Zbývá už jen vybrat nejlepší internetový obchod a zakoupit zboží.