Digitální fotoaparáty

Seřadit podle
399 zboží |
Panasonic Lumix DMC-FZ1000EP + cashback 950 Kč!
1
Sony CyberShot DSC-HX400
2
Sony DSC-WX500 Red
3
Sony DSC-WX500 White
4
Canon PowerShot G5 X + 1100 Kč od Canonu zpět!
5
Canon IXUS 185 Black
6
FujiFilm Instax Mini 70 Blue
7
Canon PowerShot SX430 IS
8
FujiFilm Instax Mini 70 White
9
FujiFilm Instax Mini 70 Yellow
10
Canon PowerShot G9 X Mark II Black
11
Canon PowerShot SX620 HS Red
12
Canon PowerShot SX620 HS White
13
Sony CyberShot DSC-RX100 Mark III
14
Panasonic Lumix DMC-FZ300EP-K + cashback 950 Kč!
15
Panasonic Lumix DMC-TZ100EP Black
16
Sony CyberShot DSC-W830 Black
17
Nikon Coolpix B500 Red
18
Canon PowerShot SX620 HS Black
19
Sony CyberShot DSC-WX350 Pink
20

Jak vybrat digitální fotoaparát

Nevíte jaký foťák si vybrat v záplavě zboží z internetových obchodů. Nezoufejte. Poradíme Vám s výběrem fotoaparátu, vysvětlíme hlavní pojmy a parametry podle kterých si s výběrem digitálního fotoaparátu dokážete poradit.

Nejprve si rozmyslete k jakému účelu chcete fotoaparát využívat vy nebo další uživatelé zboží.

Zkuste si odpovědět na následující otázky ...

- Jak často budete fotit a za jakých světelných podmínek
- Jakou kvalitu fotografií požadujete
- Kolik pěnez investujete do zakoupeného fotoaparátu

Základní rozdělení fotoaparátů

Digitální fotoaparáty se dělí do dvou základních skupin: na digitální kompakty a digitální zrcadlovky.

Kompaktní fotoaparáty

Jedná se o modely fotoaparátů s malým rozměrem a váhou. Obvykle postačí pro běžné fotografování s dobrou kvalitou v běžných podmínkách. Pokud se nechcete starat o nastavení foťáku a chcete "jen" fotit a o nic se nestarat, je pro Vás kompaktní fotoaparát velmi dobrou volbou. Kompakty mají obvykle mnoho automatických programů a dokáží přiblížit objekt (pomocí zoom funkce) cca 10-15x.

Kompaktní fotoaparát pořídíte v cenové relaci od 2000 kč do 7000 kč za dražší modely, s vyšším počtem nastavení a funkcí

Digitální zrcadlovky

Zrcadlovky už jsou určeny spíše pro uživatele, kteří mají nároky na vyšší kvalitu fotek nebo fotografují ve stížených podmínkách, např. pohyby focených objektů, při sportu, apod. Zrcadlovky se Vám nevejdou do kapsy u kalhot, mají obvykle větší rozměry i hmotnost a také vyšší cenu. Velkou výhodou zrcadlovek bývá výměnný objektiv, můžete tedy začít fotografovat se základním objektivem a pokud Vám focení půjde a bude Vás bavit, lze jednoduše dokoupit dražší objektiv. Profesionální fotografové mají v zásobě několik objektivů a vyberou si ten, pomocí kterého dosáhnou požadovaného výsledku.

Parametry fotoaparátů

Zoom

Zoom nebo také přiblížení je základní funkce téměř každého foťáku. Jedná se o funkci, díky které nemusíte stát v blízkosti foceného objektu, ale jednoduše si objekt přiblížíte pomocí zoomu. Optický zoom umožní přiblížit focený objekt bez ztráty kvality, při vyšším přiblížení dochází k efektu roztřesené ruky a bez stativu je velmi obtížné zaostřit objekt. Digitální zoom je přiblížení během kterého dochází k digitální úpravě fotografie a jedná se o přiblížení objektu při zhoršení kvality snímku.

Paměťová karta

Jedná se uložný prostor, díky kterému si rozšíříte kapacitu Vašeho fotoaparátu a můžete vyfotit více fotografií bez toho, aniž byste museli promazávat předchozí snímky. Paměťové karty jsou dnes k zakoupení za ceny již od 200-1000 kč. Mezi nejrozšířenější paměťové karty patří tzv. SD karty.

Pozor: Váš fotoaparát musí podporovat typ dané paměťové karty.

Rozlišení snímače

Pokud budete vyfocené snímky prohlížet jen v počítači nebo notebooku, stačí Vám nižší rozlišení kolem 3 MPX (megapixelů). Pro tisk fotografií na A4 je dostačující rozlišení okolo 6-8 MPX. Pro tisk na vyšší formáty je vhodné vybrat si vyšší rozlišení. Dnes již i levné modely fotoaparátů poskytují rozlišení 10 MPX a vyšší. Běžnou chybou uživatelů je, že čím vyšší rozlišení si nastaví, tím lepší a kvalitnější fotky budou mít. Pravdou je hlavně to, že s vyšším rozlišením roste velikost fotografií a ubývá místo na fotoaparátu. Pokud tedy neplánujete tisk na velké formáty fotografíí, nebojte se rozlišení mírně snížit a postupně si najít rozlišení, které Vám vyhovuje.

Pokud si přesto nevíte s výběrem fotoaparátů rady, neváhejte nám napsat dotaz do diskuse nebo se na nás obraťte s dotazem na email, rádi Vám pomůžeme vybrat vhodný fotoaparát.

Na superkauf.cz naleznete porovnání cen fotoaparátů včetně recenzí zboží uživatelů. Nakupujte chytře na Superkaufu.